Important Notice: Our web hosting provider recently started charging us for additional visits, which was unexpected. In response, we're seeking donations. Depending on the situation, we may explore different monetization options for our Community and Expert Contributors. It's crucial to provide more returns for their expertise and offer more Expert Validated Answers or AI Validated Answers. Learn more about our hosting issue here.

What is the approximate cost of everyday items and market foods?

0
Posted

What is the approximate cost of everyday items and market foods?

0

Here is a nice A-Z list for you: A. Manual Labour: $1.30 Per Hour B. Local Telephone Bill: $6 C. Water Bill: $7 D. Average Electric Bill: $50 E. Litre of Gas/Petrol: $1.70 F. 24/7 Monthly Internet Connection: $59 G. Internet Cafe Hourly Rate: $1 H: Taxi Ride: $1.50 per mile I: Tree of Bananas (approx. 60 bananas): $5.00 J. Bunch of Bananas: $1.30 K. 25 Lbs Of Taro (like potatoes): $6.00 L. 25 Lbs. Of Breadfruit (like potatoes): $4.00 M. Box Of Small Pinneapples (approx. 8 Pineapples): $2.10 N. Box Of Green/Red Peppers (approx. 6 Peppers): $1.10 O. Fresh Tuna: $1.68 Per Pound P. Chicken Legs: $.90 Per Pound Q. Can of Mackerel: $.85 R. Carton of Ice Cream: $5.50 S. Can of Pop: $.47 T. Large bag of Chips: $3 U. Breakfast (juice, potatoes, omelette and muffin): $6.50 V. Lunch (4 BBQ chicken legs, potatoes and juice): $2.60 W. Large Pizza: $7 X. Cheap Restaurant Dinner (Fish, Taro, Drink, Ice cream): $4 Y. Chinese Restaurant Dinner (rice, meat, veggie, soup and drink): $6 Z. Italian Restaur

Related Questions

What is your question?

*Sadly, we had to bring back ads too. Hopefully more targeted.

Experts123