Important Notice: Our web hosting provider recently started charging us for additional visits, which was unexpected. In response, we're seeking donations. Depending on the situation, we may explore different monetization options for our Community and Expert Contributors. It's crucial to provide more returns for their expertise and offer more Expert Validated Answers or AI Validated Answers. Learn more about our hosting issue here.

Is it expensive to follow a nutritional therapy programme?

0
Posted

Is it expensive to follow a nutritional therapy programme?

0

Contrary to belief that whole foods are more expensive, having fresh foods is cheaper in the long run than purchasing lots of takeaways and processed ready-made meals from the supermarket. The only extra cost to your shopping budget is if supplements are recommended and I will always endeavour to recommend various reputable suppliers so you can work within your budget.

Related Questions

What is your question?

*Sadly, we had to bring back ads too. Hopefully more targeted.

Experts123