Important Notice: Our web hosting provider recently started charging us for additional visits, which was unexpected. In response, we're seeking donations. Depending on the situation, we may explore different monetization options for our Community and Expert Contributors. It's crucial to provide more returns for their expertise and offer more Expert Validated Answers or AI Validated Answers. Learn more about our hosting issue here.

How much would it cost to give each child a piece of candy?

candy child COST piece
0
Posted

How much would it cost to give each child a piece of candy?

0

Today we are teaching close to 17,000 children each week. A lollypop or photo copy cost about 5 cents. Total cost is right at $850.

Related Questions

What is your question?

*Sadly, we had to bring back ads too. Hopefully more targeted.

Experts123